Oravský Podzámok č. 396, Hruštín – lokalita Zábava

  Tel. č.: (+421) 918 494 494, 043/5524 746

 

 

Ticho, pokoj a krásy oravskej prírody.

Seniori našej Dúbravky sa v dňoch 3. – 9. Júna 2018 zúčastnili pobytu v Oravskej horárni.

Najskôr pri plánovaní bola rezervácia MO JDS na 25 ľudí a napokon sme obsadili celú horáreň v počte 47. Organizovanie pobytu zabezpečila p. Dr. Brunovská Ruženka. Vlakom sa cestovalo do Kraľovan a tu nás čakal autobus do samotnej Oravskej horárne. Po ubytovaní sme sa ešte zoznámili s okolím. Privítala nás tichá, čistá príroda. Dýchali sme vzduch voňajúci ihličím.

Rekreačný pobyt sa niesol v záujme o samotnú Oravu a hlavne jej významných osobnosti a stavieb.

4.6. sme autobusom navštívili Dolný Kubín – múzeum P. O. Hviezdoslava s  výkladom sprievodkyne a cestou aj cintorín, kde je pochovaný. V Leštinách sme si prezreli artikulárny drevený kostol zapísaný v zozname UNESKO. Tu bol krstený a sobášený P. O. Hviezdoslav.

5.6. doobeda seniori zdolali 664 schodov s výkladom na Oravskom hrade a poobede sme boli pozrieť horáreň pod Babiou horou, kde bola napísaná najdlhšia báseň Hajníkova žena. Súčasne sme videli expozíciu o Milanovi Urbanovi, ktorý sa tam narodil. Večer nám spríjemnilo folklórne vystúpenie oravskej skupiny.

6.6.  sme navštívili trh v Poľskej Jablonke.

7.6. Veľký zájazd so skromným obedovým balíčkom bol na plavbu po Oravskej priehrade, Oravskej lesnej železničke a múzeum kávy v Krušetnici. Večer bolo posedenie s hudbou.

8.6. nasledovala návšteva Starej Bystice so slovenským orlojom a poobede sa ešte 8 členov išlo pozrieť do Jasenovej, kde je rodný dom Martina Kukučína.
Niektorí nadšenci sa boli okúpať v Lúčkach. Iní zasa boli v skanzene v Zuberci. Podnikli sme aj pešie túry na Vasilovskú hoľu a prešli náučný chodník okolo Hruštína.

9.6. nás do Kraľovan zaviezol autobus, členov nad 70 rokov bez platenia.

    

Domov sme prišli načas plní zážitkov a túžbou niečo podobné si zopakovať. Ešte raz ďakujeme Oravskej horárni za starostlivosť a ústretové zorganizovanie poznávacích ciest.

 

Foto: p. Žilinská

                                                                                          

manželia Brunovskí 9.6.2018


Sympatickým mladým manželom Bršelovcom pohodové veľkonočné sviatky prajú a za príkladnú starostlivosť počas nášho pobytu 3.12.-9.12.17 v Oravskej horárni ďakujú

manželia Špánikovci 2018


Vel'mi pekne ďakujem celému personálu penzionu Oravská horáreň za príjemne strávenú vel'kú noc. Som telesne postihnutá na invalidnom vozíku. Počas pobytu mi všetok personál ochotne pomáhal zdolávať schody, táto ochota pomôcť ma milo prekvapila, nakol'ko v iných hotelových zariadeniach sa zamestnanci hrajú na "mŕtve chrobáky". Ešte raz vel'ká vd'aka za nebývalú ochotu a pomoc.

Ivetka Bátovská 2016


Pekné, udržiavané prostredie, milý, ochotný personál. Dovolenku tu zvládlo naše 6-mesačné bábätko aj 6-ročný syn bez problémov. Odporúčame výlet do dedinky Klin, okolie 9,2 m vysokej sochy je krásne upravené, čisté, zatiaľ málo navštevované:)

Lucia Vitásková, 20.8.2012


Stretnutie rodákov z Oravy. Celému kolektívu zariadenia Oravská horáreň patrí naša úprimná vďaka. Cítili sme sa neskutočne príjemne, za celý pobyt som od toho množstva ľudí (55) počul len chválu. Na personál, ubytovanie, prostredie, stravu. Ďakujeme.

Vladimír Valek, 19.9.2011


Dobrý večer prajem! Práve sme si na CD pozerali fotky z našej oravskej dovolenky a spomínali sme J Ešte raz ďakujeme za krásne zážitky a ústretovosť a ochotu personálu, vďaka ktorému sme sa cítili ako doma. Radi by sme si to aj tento rok zopakovali, na tom sme sa jednomyseľne zhodli J Preto prosíme o rezerváciu 15 miest na prvý možný seniorský termín na jeseň, pobyt seniorov so ŠÚD. Dajte nám prosím vedieť, o ktorý termín by sa jednalo a aká by bola cena so ŠÚD. Je možné, že cenu ešte viete, na koľko ŠÚD nezávisí od Vás, dúfame, že nová vláda ŠÚD pre dôchodcov schváli. Ak nie, potom to budeme riešiť J Ďakujeme za skorú odpoveď, prajeme krásny večer a zostávame s pozdravom

Manželia Valentovi


Veľká Vďaka! Celému personálu oravskej horárne, za príjemné prežitie jarných prázdnin, ktoré sme prišli stráviť v dňoch 21.2.-27.2.2010. Prežili sme tu nezabudnuteľné chvíle ako na svahu tak aj v jedálni, kde sa o nás vzorne staral ml. muž Martin. „Ujo Martin“ naším deťom Mišenke a Kike predviedol výcvik svojej Fanny, ktorým si naše dievky získal (aj maminky). Ockom aby nebolo smutno, prepínal TV stanice, aby sledovali OH vo Vencouveri 2010 – ľadový hokej. Za všetko ďakujú rodiny z Banskej Bystrice. Do skorého videnia.

Rod. Divoková, Rod. Spodniaková


Príjemný personál, výborné jedlo, pekné ubytovania v prekrásnej prírode – to je „ORAVSKÁ HORÁREŇ.“ Ďakujeme!

5.4.2010 - Rodina Macherova z Vranova nad Topľou


Členovia SO-SZZP v Úľanoch nad Žitavou z okresu Nové Zámky úprimne ďakujú za krásny pobyt vo Vašom zariadení. Prežili sme tu týždeň ode 11.4. do 17.4.2010, kde sme spoznávali krásy oravskej prírody. Napriek tomu, že nám počasie veľmi neprialo. Dokonca sme navštívili aj smútiace Poľsko – Jablonku. Plné krásnych dojmov sa domov vraciame a spomienky na Oravu si navždy zachováme. Naša úprimná vďaka patrí kolektívu pracoviska „Oravská horáreň“, ktorí nám pobyt spríjemnili ochotou a príjemným vystupovaním. Ešte raz zo srdca ďakujeme a želáme veľa úspechov.

Apríl 2010, Kolektív ZO – SZZP Úľany nad Žitavou


Seminár odborových hospodárov Prišli sme, videli sme, prijemne sme sa cítili a budeme v dobrom spomínať! Ďakujeme za príjemnú obsluhu, skvelé jedlo a vyčerpávajúci výklad recepčného s prostredím.

22.-23.4.2012, Kolektív


Členovia Revíznych komisií Odborového združenie železničiarov a OSŽ ČR ďakujú za príjemný pobyt, obsluhu a výborné jedlo vo Vašom zariadení. Oslávili sme kolegovu 60-tku a stretli sme s kolegami s kolegiňami družobnej českej RK OSŽ. Zvlášť Ďakujeme „za vybavenie“ nádherného počasia 13.5., ktoré bolo počas daždivých dní neuveriteľné. Užili sme si prehliadku Oravskej priehrady, plavbu plťou a návštevu Oravského hradu. Ešte raz ďakujeme a dúfame, že naša návšteva nebola posledná.

Členovia Revíznych komisií Odborového združenie železničiarov a OSŽ ČR


Seminár pre mladých odborárov SOZ ZaSS, 3.-5. Jún 2010

Mladí účastníci seminára ďakujú za príjemný pobyt milú obsluhu, chutné jedlo a ... aj napriek upršanému počasiu, vykuklo spoza mrakov aj slniečko a neskazilo celkový dojem z pobytu – seminára, z ktorého si každý z nás odnáša spomienky, ktoré nás budú sprevádzať na ceste domov, ale aj životom.... Ďakujeme Stretnutie maldých odborárov sme si na orave dali a v Oravskej horárni sme sa veľmi dobre mali. Nielenže nám býborne varili, Ale sme sa aj skvelo bavili. Starali sa o nás ukážkovo, Verime, že bude aj „druhé kolo“.

Mladí zdravotníci


Ďakujeme za príjemne prežitý týždeň v Oravskej horárni. Vďaka za milé privítanie usmiatemu Martinkovi, ktorý nás srdečne privítal a pri pobyte posmeľoval, aby sme si užili čo najviac „Oravskej krásy“, nabrali síl do ďalších dní na dôchodku. Tiež ďakujeme celému personálu, ktorí sa o nás staral a dobrým jedlom nasycoval.

Vďačné dôchodkyne:
Mária Horváthová – Pezinok
Marta Gajdošíková – Pezinok
A ich kamarát Pavel Bulka – Borský Mikuláš


KST TTS Trenčín V dňoch 6.6 do 12.6.2010 sa zúčastnilo 15 trustov v krásnom prostredí ORAVY v PENZIÓNE ORAVSKEJ HORÁRNE ZÁBAVA. Všetko krásne čo sa dalo pochodiť sme absolvovali. Príroda, okolie prekrásne. Personál PENZIÓNU na 100-percentný!!!, ktorému vyjadrujeme úprimné poďakovanie. Po dobrej a namáhavej túre si vždy pochutili na dobrom jedle a vzornej obsluhe.

Turisti z Trenčína, 6.-12.júna 2010


Bolo tu prekrásne.... cítili sme sa super .... výborne sme sa zabavili v Kolibe. Navšívili sme veľa krásnych miest a aktrakcií (najlepšia bola jazda TANKOM...!) Dobre sme sa najedli a vyspali... Personál bol super!!! Rodina Kissových sa sem určite vráti aj nabudúce... Všetko dobré prajeme....

Evi, Viktor, Evelin a malá Kika - 10.4. - 13.4.2009


Vážená pani Ing. Mellenová! V dňoch 21.6.2009 až 27.6.2009 navštívili moji rodičia Penzión Oravská horáreň, ktorý som im na základe Vášho odporúčania zabezpečili. Po uvedenej rekreácii môžem koštatovať, že Vaše odporúčanie bolo dobrým ťahom pre mňa a mojich rodičov, ktorí si veľmi pochvaľovali kvalitu služieb a starostlivosť o nich. Napriek nepriaznivému počasiu bola ich spokojnosť vyjadrená v rozmedzí 1 až 10, známkou 10+. Chcel by som Vám i kolektívu penziónu poďakovať za starostlivosť, ktorú ste venovali svojím klientom a verím, že poskytovanie služieb na takejto úrovni je vo Vašom zariadení bežné. Aj Vďaka Vašej pomoci a ochote, ako i snahe vyjsť v ústrety pri výbere termínu rekreácie a poskytovaných služieb (napr. aj nadštandardný dovoz a odvoz), bol výber Penziónu Oravská horáreň správny a môžeme povedať, aj vhodný pre manželský pár zrelý nie len vekom ale aj skúsenosťami. Ešte raz ďakujem a prajem Vám i ostatným zamestnancom penziónu dostatok klientov a hlavne tých, ktorí budú spokojný so službami poskytovanými Vaším zariadením.

Príjemný deň, Stanislav Vytykáč


Srdečná vďaka za strávených šesť dní v Penizióne *** Oravská horáreň. Počasie nám prialo, slniečko prikrášľovalo nádhernú oravskú prírodu. Navštívili sme Oravský hrad i priehradu, klín s unikátnou sochou Krista Pána, Vasiľovskú hoľu, Jablonku i nový Orloj v Starej Bystirici. Zážitkom boli i posedenia pri harmonike a speve krásnych ľudových piesní. Naša vďaka patrí výbornému kolektívu pracovníkov Penziónu *** Oravská horáreň.

12.7 – 18.7.2009 - Kolektív MO – JDS Dechtice


Bolo nám tu dobre, bolo nám fajn. Užili sme si nádherné chvíle v lone hôr, počasie nám prialo. Ďakujeme celému kolektívu pracovníkov Oravskej horárne za spríjemnenie nášho pobytu.

19.7 – 25.7.2009, Rodina Palenčárová


Vážený pracovníci Oravskej horárni. Ešte raz Vám ďakujeme za príjemné chvíle strávené u Vás a ubezpečujeme Vás, že pokiaľ sa bude dať, budeme sa tam vracať. Takisto Vás budeme odporúčať aj naším priateľom a známym. Ešte raz ďakujeme.

30.7. 2009, Helena Palenčárová


Pozreli sme si krajinu. Dýchali sme čistý vzduch. Mali sme výbornú stravu. Rástli hríby. Unavení sme večer zaľahli. Čo dodať. Vďaka za všetko. To sme ešte nezažili. Celý personál bol SUPER! O rok dovidenia!

Bratislava, Žabenský - 18.9.2009


Pozreli sme si krajinu. Dýchali sme čistý vzduch. Mali sme výbornú stravu. Rástli hríby. Unavení sme večer zaľahli. Čo dodať. Vďaka za všetko. To sme ešte nezažili. Celý personál bol SUPER! O rok dovidenia!

Bratislava, Žabenský - 18.9.2009


ODKAZY

Penzión Oravská Horáreň spolupracuje aj s portálom Ubytovanie Orava pod záštitou stránky Ubytovanie na Slovensku. Dovolenka na Slovensku u nás bude pre Vás skutočným zážitkom. Rezervovať si u nás môžete aj ubytovanie na Silvestra.
Nájdete nás aj na Tralandia.sk a Ubytovanie na Slovensku.

©  2018 Rekreačné stredisko Potravinár, s.r.o. All Rights Reserved.

facebook_page_plugin